Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

ELSE to doświadczony dostawca systemów informacyjnych dla dystrybucji, magazynowania i produkcji

O nas

Oprogramowanie do zarządzania firmą, rozwiązania dla przedstawicieli handlowych – poznaj propozycje ELSE

ELSE produkuje oprogramowanie dla firm od 1992 roku. 25 lat doświadczenia sprawiło, że nasze produkty mają charakter praktyczny i użyteczny – w przeciwieństwie do wielu rozwiązań konkurencyjnych nie są oderwane od pragmatyki procesów biznesowych. Systemy ERP rozwijały się na przestrzeni lat w ramach bieżących technologii. ELSE nie tylko nadążało za tym rozwojem w swoich systemach, ale w wielu elementach go wyprzedzało. W latach dziewięćdziesiątych bardzo popularnym na rynku było rozwiązanie ELSE o nazwie MAGDA oparte na MS-DOS, które znalazło zastosowanie w blisko 400 przedsiębiorstwach. Z biegiem lat powstawały koncepcje oparte o nowe systemy operacyjne i technologie informatyczne. Wraz z pojawieniem się oprogramowania Windows powstał system ELSE.SQL, który później ewoluował do dzisiejszego elseERP. Od kilkunastu lat ELSE ściśle współpracuje z firmą Microsoft przy tworzeniu rozwiązań. Korzystanie z wiedzy i doświadczenia Microsoft w postaci narzędzi programistycznych, bibliotek oraz motoru bazodanowego ma swoje odzwierciedlenie w stabilności, a także skalowalności systemów tworzonych przez ELSE.

Oprogramowanie ERP dla Twojego biznesu

Oferta ELSE pokrywa nie tylko podstawowe funkcje systemu dla dystrybucji, magazynu, zakupów, sprzedaży czy finansów. Dysponujemy też rozwiązaniami dla przedstawiciela mobilnego i kierowców na smartfony czy tablety, systemami elektronicznego obiegu dokumentów, portalami internetowymi typu B2B, programami klasy BI z budżetowaniem, skanerami kodów kreskowych w magazynie, RFID oraz wiele innych. Systemy ELSE znajdują zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej używane są w dystrybucji i produkcji produktów FMCG.

Siedziba ELSE mieści się przy jednej z głównych arterii Gdańska, ulicy Kartuskiej. Dzięki temu, że nie jest to ścisłe centrum miasta, dojazd do firmy samochodem nie stanowi problemu, a komunikacja miejska oferuje przynajmniej kilka wariantów wygodnego dotarcia. Z biura ELSE blisko jest do głównych tras krajowych, takich jak np. Autostrada A1 czy droga ekspresowa S7, więc nawet dłuższe wyjazdy do Klientów nie stanowią żadnego problemu. Biuro otwarte jest w godzinach 8:00-16:00. Dysponujemy też całodobowym telefonem alarmowym, z którego mogą korzystać firmy z wykupioną usługą serwisową.

Systemy ERP i WMS najwyższej klasy

ELSE realizuje projekty na terenie całej Polski w metodyce zwinnej, dzięki czemu utrzymywany jest ciągły kontakt z osobami wdrażającymi i tworzącymi konkretne oprogramowanie. Nasi Partnerzy biznesowi działają na obszarze całej Polski, również w  miastach oddalonych znacznie od Gdańska (np. Szczecin, Wrocław, Rzeszów, Warszawa). Rozwiązań ELSE poszukują najczęściej Klienci, którzy z jednej strony chcą mieć jednego dostawcę informatycznego pomimo tego, że potrzebują wielu różnych systemów, a z drugiej strony potrzebują firmy, która w krótkim czasie będzie potrafiła wykonać i wdrożyć w nich funkcjonalność odpowiadającą zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Klientami ELSE są najczęściej średnie przedsiębiorstwa, ale też nierzadko firmy małe działające w obszarze dystrybucji i produkcji.

Podstawowym oferowanym systemem jest elseERP z takimi modułami jak magazyn, logistyka, produkcja, finanse, księgowość, środki trwałe, kadry i płace. Kolejnym rozwiązaniem jest elseWMS, czyli oprogramowanie dla magazynu wykorzystujące terminale mobilne i automatyczną identyfikację (RFID, kody kreskowe). W efekcie wdrożenia likwiduje błędy prac magazynowych, a także diametralnie skraca czas potrzebny na realizację procesów magazynowych np. proces załadunku (np. z 4 godzin do 30 minut). Ponadto pozwala skutecznie ocenić wydajność pracy magazynierów, a co za tym idzie, umożliwia wdrożenie systemu premiowego.

Innym ważnym systemem jest ASENT, wspierający przedstawicieli handlowych. Działa na smartfonach i tabletach z Androidem, dając przedstawicielowi mobilnemu całość potrzebnych informacji oraz narzędzi do realizacji zadań u Klientów. Przyjęcie zamówienia z analizą rentowności i promocji, przyjęcie płatności z wydrukiem KP na drukarce przenośnej, ankiety, raporty to tylko fragment możliwości tego systemu dla przedstawicieli handlowych. Warto dodać, że wszystkie dane są pokazywane w czasie rzeczywistym.

Ponadto oferujemy takie rozwiązania jak elseBI, elseEDI, elseB2B czy WORFLOW.

Wieloletnie doświadczenie w branży kompleksowych systemów informatycznych

Na przestrzeni lat z sukcesem zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Szczególnie dumni jesteśmy ze współpracy z wyższymi uczelniami w Polsce, której efektem jest powstanie systemu do celów dydaktycznych – symulującego pracę przedsiębiorstwa i łańcucha dostaw. Studenci w sposób najbardziej zbliżony do rzeczywistości są w stanie nauczyć się, jak działa oprogramowanie do zarządzania firmą. Dodatkowo bardzo ciekawym zagadnieniem było stworzenie laboratorium logistycznego z symulatorem przepływu towarów z technologią RFID.

Umiejętności potwierdzane przez najlepszych

U podstaw działania ELSE leży profesjonalizm. Każde działanie, które podejmujemy, ma na celu sprostanie oczekiwaniom Klienta w 100%. Bardzo ważnym efektem takiego podejścia jest fakt, że nasi klienci polecają nasze rozwiązania innym firmom. Dzięki temu już na wstępie nowych projektów buduje się relacja pomagająca w jak najlepszym wdrożeniu oczekiwanych rozwiązań informatycznych.

ELSE ma też certyfikat Microsoft Partner w kompetencji ISV. Jednym z osiągnięć, z których jesteśmy szczególnie dumni, jest nagroda główna w prestiżowym konkursie “Produkt innowacyjny dla logistyki” przyznana w 2010 roku za elseXMAG. To unikalny na skalę światową sposób pozwalający wizualizować online procesy magazynowe w technologii 3D oraz analizować je na zwymiarowanej powierzchni magazynu.

Nowoczesne rozwiązanie dla przedstawicieli handlowych i nie tylko, nie może powstawać na przestarzałym sprzęcie. Dlatego duży nacisk kładziemy na wydajność serwerów oraz końcówek dla programistów. Zarówno w zakresie komputerów, jak i urządzeń mobilnych korzystają oni z najnowszych dostępnych urządzeń. To samo podejście ELSE w zakresie oprogramowania stosowanego do wytwarzania i testów tworzonych rozwiązań powoduje, że Klient otrzymuje produkt już nie tylko adekwatny do bieżących czasów, lecz je wyprzedzający.