Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter

ELSE to doświadczony dostawca systemów informacyjnych dla dystrybucji, magazynowania i produkcji

   

Kody kreskowe w magazynie

Kody kreskowe są graficznym nośnikiem informacji o wszechstronnym zastosowaniu. Choć wielu z nas kojarzy je przede wszystkim z oznakowaniem towarów na półce w sklepie, okazuje się, że są one również chętnie wykorzystywane np. w magazynach. Dlaczego? Ponieważ doskonale służą ewidencjonowaniu wyrobów, dokumentów i innych rzeczy, umożliwiając ich łatwe znalezienie nawet na dużej powierzchni.

Dlaczego warto stosować kody kreskowe w magazynie?

Nie da się ukryć, że kody kreskowe są w pracy magazynowej wyjątkowym ułatwieniem. Stosowanie na przykład kodów GS1-128 pozwala zapewnić w 100% realizację zasady FIFO (First In, First Out), zgodnie z którą towar, który trafił do magazynu najwcześniej, opuszcza go jako pierwszy. System ten nie zostawia więc żadnego innego wyboru oraz skutecznie eliminuje ewentualne możliwości pomyłki. Co ważne, kody kreskowe w magazynie sprawiają, że magazynierzy pracują znacznie wydajniej. Dzięki nim zajmują się oni głównie realizacją zadań w magazynie, nie musząc już zmagać się ze wzrokowym rozpoznawaniem towaru oraz rozbudowaną papierową dokumentacją przy przyjęciu, wydawaniu czy transportowaniu towaru.

Niezawodne systemy magazynowania — postaw na rozwiązania ELSE

Jako doświadczony dostawca sprawdzonych systemów dla szeroko pojętej dystrybucji, produkcji oraz przechowywania zachęcamy do zapoznania się z szeregiem zalet, jakie ma wykorzystanie kodów kreskowych w magazynie. Należy do nich nie tylko możliwość osiągnięcia 100% realizacji zasady FIFO, ale również zwiększenie wydajności pracy, a także wyeliminowanie zbędnej dokumentacji papierowej oraz związanego z nią ryzyka pomyłek. Zapraszamy do współpracy!